«Пізнаємо Європу разом»

Дата: 16.05.2021 14:55

КУ «Центр культури та дозвілля Ободівської сільської ради»

Ободівським СБК-філією разом з Новоободівським СБК-філією та Новоободівським СК-філією було проведено захід – віртуальна подорож  «Пізнаємо Європу разом» до дня Європи в Україні. В цему заході прийняли участь учні 10 класів Ободівської та Новоободівської СЗ шкіл.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

25 березня 1957 року у Римі було створено Європейський Економічний Союз (ЄЕС), його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург.

День Європи — свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року.

На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє!

Серед пріоритетних напрямків діяльності Ради Європи можна виділити: права людини, засоби масової інформації, соціальні та економічні питання, освіта, культурна спадщина, спорт, молодь. Таким чином, Рада Європи займається зміцненням політичного, правового, соціального, культурного співробітництва та захистом загальнолюдських цінностей у Європі.

770 млн. європейців, представлені в Раді Європи через національні уряди, парламенти своїх країн, органи місцевого та регіонального самоврядування, які мають представництва в Комітеті Міністрів Ради Європи, у Парламентській Асамблеї ради Європи і конгресі місцевої і регіональної влади Європи. Ці органи здійснюють консультації та розробляють рекомендації щодо життєво важливих питань для всіх країн – членів ради Європи.

Конкретними досягненнями Ради Європи в галузі прав людини є більше 160 європейських конвенцій і договорів, що охоплюють різні сфери життя.

Україна бажає стати повноправним мешканцем європейського дому та справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією і географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.

Нам, українцям, необхідно пробудитися від історичного сну забуття, щоб відродити та продовжити гідний поступ наших пращурів у майбутнє із європейськими країнами, із такими нам близькими по духу цінностями!

Невпинний рух історії продовжується та пам’ятаймо, історія рідко переймається долями простих громадян, та пишуть її саме вони!