Правила поведінки під час укриття населення

Під час виникнення на території громади надзвичайних ситуацій населення може укриватись у найпростіших укриттях та підвальних приміщеннях, які пристосовані для укриття.

Після сигналу "Увага всім!" і доведення команди на укриття населення  (доводиться за допомогою електросирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, телебачення та радіомовлення) необхідно:

• Попередити сусідів (колег по роботі).
  • Взяти з собою особисті документи, теплі речі та продукти харчування з водою. При знаходженні на підприємстві – особисті документи та речі.

До укриття та підвальних приміщень  забороняється приносити:

• громіздкі речі;
  • домашніх тварин;
  • сильно пахучі і займисті речовини.
  • залишаючи будинок/квартиру – вимкніть електроживлення, перекрийте газ і воду.
  • надайте допомогу дітям та літнім людям під час руху.

Під час знаходження у сховищі та підвальних приміщеннях забороняється:

• Ходити по приміщенню без потреби.
  • Шуміти.
  • Палити.
  • Самовільно заходити до службових приміщень.
  • Намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання сховища.
  • Відкривати герметичні захисні двері сховища.
  • Запалювати відкритий вогонь.

Рішення на залишення сховища до населення, яке укривається, доводить відповідальна особа після отримання сигналу.