Всесвітній день вишиванки «Спадок нації»

Дата: 20.05.2021 13:42

Розквітла кольорами вишиванка
Орнаментами душу зігріва.
У цій сорочці все – і погляд мами,
І батькові наставницькі слова,
І пісня українська колискова,
Й світанки фантастичні на полях…

Сьогодні Центром культури та дозвілля Ободівської сільської ради та Публічною бібліотекою Ободівської стг відбулася робоча нарада, та святковий флешмоб присвячений Дню вишиванки. Українська вишиванка, як і українська пісня, є знаковими для нашої традиційної культури. Вишиванка виконувала функцію
оберегу. Вишивали комір або смужку, яка облягала шию, манжети рукавів та поділ сорочки. Вишивка, як бачимо, ніби обрамляла тіло людини, і тому не могло на неї подіяти ніяке зло. Українська народна вишивка - унікальне явище духовної і матеріальної культури нашого народу. І шанують її не лише на Україні, а й за кордоном.
Сорочка-вишиванка сьогодні стала модною, її вдягають на свято і в будень, від малих дітей до людей поважного віку.
Зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості до народних традицій і як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим.