Збільшується розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму

Дата: 02.12.2021 00:28

Фото без описуЗ 1 грудня 2021 року відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” збільшується розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

У зв’язку зі зміною розмірів соціальних стандартів органи Пенсійного фонду України провели перерахунки пенсій.

У результаті проведеного перерахунку зросли: мінімальний розмір пенсії за віком у непрацюючих пенсіонерів (з 1854 грн до 1934 грн), максимальний розмір пенсії (з 18540 грн до 19340 грн), складові пенсійних виплат, розмір яких визначається виходячи з прожиткового мінімуму (доплата за понаднормовий стаж, надбавки, підвищення, пенсія за особливі заслуги, державна адресна допомога тощо).

У зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати мінімальний розмір пенсії за віком непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років), визначений як 40 відсотків мінімальної заробітної плати, збільшився з 2400 до 2600 гривень.

Усі перерахунки пенсій проведено автоматично – без необхідності додатково звертатися до органів Пенсійного фонду України.

Виплата перерахованих пенсій буде проведена в грудні 2021 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.