" Українська хустка - наш оберіг"

Дата: 07.12.2021 17:00

Фото без опису07 грудня, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. У цей день працівники культури Ободівської сільської територіальної громади вирішили провести Всеукраїнський день української хустки, запрошуючи долучитись до ініціативи популяризації невід’ємного елементу традиційного українського жіночого одягу – хустки.

Головною метою даного цьогорічного проекту є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

Працівники Ободівської сільської ради також долучились до Дня української хустки.