Заходи до Дня Соборності України

Дата: 21.01.2022 16:42

Яка ж вдалась сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень

Моя соборна Україна

Знов зустрічає новий день.

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків  роботи бібліотек Ободівської громади, тож  21 січня  напередодні Дня Соборності для користувачів в Публічній бібліотеці Ободівської стг  було проведено інформаційну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення».

Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Разом з вихованцями Ободівської спеціальної школи інтернат організували флешмоб «Ми це – Україна».