Вячеслав Соколовий: Спрямовуємо додатково 3 млн грн на забезпечення територіальної оборони Вінниччини

Дата: 15.02.2022 14:24

15 лютого на позачерговій 18 сесії депутати обласної Ради своїм рішенням спрямували додаткові кошти на забезпечення територіальної оборони Вінниччини.

– Всі ми знаємо, що за останні тижні боєготовність розташованих на кордоні з Україною російських підрозділів значно посилилась. Ситуація дуже складна, накопичення військ навколо України триває. У медійному просторі поширюється інформація про ймовірність повномасштабного російського вторгнення з дня на день, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, розпочинаючи засідання 18 позачергової сесії. – 11 лютого в Харкові відбулося засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. І перші питання, які там розглядалися, стосувалися стану виконання Закону України «Про основи національного спротиву» та  забезпечення фінансової та енергетичної стабільності в Україні.

За його словами, місцева влада передала для територіальної оборони приміщення для облаштування кімнат зберігання зброї, боєприпасів, зв’язку, таємних документів. Однак, для якнайшвидшого приведення їх у відповідність та оперативного формування підрозділів територіальної оборони на Вінниччині, необхідне додаткове фінансування.

– Ми маємо посилити позиції регіону, створити всі умови для потужного національного спротиву. Для цього необхідне повномасштабне розгортання бригад і батальйонів Сил територіальної оборони ЗСУ, – підкреслив Вячеслав Соколовий. – Обласна рада має якнайшвидше розв'язувати це питання. Саме це стало причиною термінового скликання позачергової сесії.

Першим питанням порядку денного депутати обласної Ради погодили зміни до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2021-2025 роки. На виконання заходів програми було збільшено кошти на суму 3 млн грн, які спрямують на забезпечення заходів мобілізації, підготовки до територіальної оборони, матеріально-технічного забезпечення суб’єктів територіальної оборони.

Перед депутатами обласної Ради виступив командир окремої бригади територіальної оборони Юрій Парадюк.

– З урахуванням рівня загроз, у кожному районі за допомогою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування підрозділи територіальної оборони у Вінницькій області отримали фонди, місця постійної дислокації і почали процес формування, – сказав  Юрій Парадюк. – Ми на шляху створення дійсно суттєвої сили з назвою національний спротив, яка буде здатна зупинити дії ворога.

Він озвучив завдання, які поставлені Головнокомандувачем перед командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ.

– В цілому стан фондів такий, що задовольняє мінімальні потреби. Але існує необхідність вирішити першочергові завдання до 31 березня у межах видатків до 3 млн грн, – додав Юрій Парадюк.

Під час сесії депутати також розглянули та ухвалили проєкти рішень «Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2021 рік» та «Про внесення змін до рішення 15 сесії обласної Ради 8 скликання від 24  грудня 2021 року № 288 «Про обласний бюджет Вінницької області на 2022 рік». Ці рішення дали змогу оперативно спрямувати 3 млн грн на першочергові потреби територіальної оборони Вінниччини.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що треба діяти оперативно та злагоджено.

– Виклики, які сьогодні стоять перед Україною, можна подолати, лише об’єднавшись. Я дякую громадянам України, які згуртувалися перед російською загрозою. Окрема подяка воїнам, які захищають нашу країну. Народ України є прикладом згуртованості, але, на жаль, політики у Верховній Раді є прикладом розколу. Розбіжності між політиками послаблюють армію, послаблюють економіку, послаблюють всю країну. Україна може скасувати жахливі наслідки розколів і внутрішніх боїв. Але ми повинні почати зараз, – підсумував Вячеслав Соколовий. – Україні потрібний Уряд національної згуртованості! Не можна втрачати жодного дня. Лише сильна всередині, Україна буде сильною зовні. Тільки за умови координації зусиль і співпраці на всіх рівнях державна система цивільного захисту працюватиме надійно та ефективно.