Правила пожежної безпеки  під час святкування Великодня

Дата: 12.04.2022 13:55

Фото без описуНезабаром православні християни відзначать одне з головних свят — Світле  Христове Воскресіння (Великдень). За традицією, у цей день проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей.

Перебуваючи у храмі, пам’ятайте про правила пожежної безпеки  під час святкування Великодня.
Заходи безпеки при відвідуванні церкви!

-будьте обережні при запалюванні свічок;

-підв’язуйте добре хустки і прибирайте волосся, для зменшення ризику потрапляння їх на вогонь;

-стежте за дітьми, щоб вони не ставили та не тримали палаючі свічки поряд з одягом та предметами, які можуть загорітися;

-не заносьте з собою та не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини;

-намагайтесь дотримуватись безпечної відстані до інших прихожан

-у разі загорання одягу швидко зніміть його, постарайтесь загасити його вогнегасником або накрити щільною тканиною;

-вивчіть планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знайти шляхи евакуації;

-у разі спрацювання пожежної сигналізації чи повідомлення про пожежу негайно покиньте приміщення церкви, не створюючи паніки та тисняви.

Перші дії у разі пожежі!

1. Негайно викличте службу порятунку “101”. При виклику повідомте точну адресу, де і що горить, в якому приміщенні, назвіть своє ім’я і контактний телефон. Виклик здійснюється безкоштовно.
  2. До прибуття пожежних машин прийміть заходи з евакуації людей, виведіть у безпечне місце дітей та пристарілих, якщо можливо, загасіть полум’я самостійно.
  3. Якщо приміщення, в якому сталася пожежа сильно задимлене то залишати його необхідно пригнувшись якомога нижче до підлоги. При евакуації з задимленого приміщення можна використовувати мокру тканину, закриваючи обличчя.

Шановні настоятелі церков та храмів!

Утримуйте у належному протипожежному стані приміщення та будівлі, забезпечуйте виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення служб у Великодні свята. Звертаємо Вашу увагу на забезпеченість первинними засобами пожежогасіння у місцях проведення масових заходів (вогнегасниками, відрами з водою та піском), проведення додаткових інструктажів з питань пожежної безпеки з відповідальними працівниками. Особливу увагу слід приділити стану електрогосподарства, системам опалення, а також місцям встановлення свічок.

Звертаємо Вашу увагу на стан шляхів евакуації та евакуаційних виходів з приміщень та будівель: під час проведення заходів у приміщеннях не допускати їх захаращення та утримувати вільними і відчиненими. Не залишайте без нагляду у приміщеннях запалені свічки, не використовуйте контейнери для свічкових огарків з горючих матеріалів, не перенавантажуйте електромережу, не застосовуйте тимчасові (саморобні) дільниці електромережі та подовжувачі, не прокладайте електромережі поверхнею горючих основ. Будьте обережними з відкритим вогнем. Розташуйте свічки подалі від занавісок, гардин та інших горючих предметів. Під час церковних служб та проповідей у період святкування Великодня звертайте увагу населення на дотримання правил безпеки життєдіяльності.