Підприємства АПК можуть отримати фінансування під 0 % річних від Ощадбанку на підтримку посівної кампанії

Дата: 19.04.2022 11:16

Фото без описуЗ 28 березня 2022 року в АТ « Ощадбанк» стартувала програма підтримки агропромислових Підприємств (АПК) на проведення комплексу весняно-польових робіт в рамках державних програм підтримки «Доступні кредити 5-7-9 %» та «Державні гарантії на портфельній основі». В рамках програм підприємства АПК можуть отримати фінансування під 0 % річних із забезпеченням у вигляді 80 % державної гарантії.

Наразі будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення може отримати кредит під 0%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн. Водночас, не можуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій.

Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників:

? Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих.

? Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.

? Процента ставка – 0% річних.

? Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки та кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.

? Строк кредиту – 6 місяців.

? Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року.

? Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).