Як вчасно розпізнати та протидіяти торгівлі людьми?

Дата: 12.07.2022 11:23

Фото без описуВ умовах активних бойових дій в Україні багато людей вимушено залишають домівки в пошуках мирного життя і виїжджають в більш безпечні регіони та за кордон. В результаті втрачають роботу і вимушені шукати нову.

Під час пошуку роботи на новому місці виникають додаткові ризики потрапити в трудову експлуатацію або навіть у рабство.

З метою зниження ризиків потрапляння в ситуацію примусової праці інспектори праці з початку війни проводять постійну інформаційну роботу, спрямовану на підвищення обізнаності вимушених переселенців, в тому числі і тих, хто виїжджає за межі України, щодо безпечного пошуку роботи та зниження ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.

Посадові особи Управління Держпраці у Вінницькій області закликають відмовлятися від роботи, якщо мають місце:

• психологічний тиск і маніпуляції;
  • переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування;
  • неофіційне працевлаштування;
  • постійний нагляд, контроль із боку роботодавця;
  • відмова показати реєстраційні документи;
  • стислий строк надання згоди на роботу;
  • завищена обіцяна заробітна плата;
  • зміна умов праці в останній момент;
  • вимога віддати комусь паспорт;
  • договір із незрозумілими умовами праці;
  • компенсація «понесених» роботодавцем витрат із першої заробітної платні.

Дотримуйтеся правил, щоб мінімізувати ризики примусової праці:

• тримайтеся групами;
  • не сідайте до незнайомих автомобілів поодинці;
  • запишіть номерні знаки авто, котрим їдете, і перешліть знайомим;
  • не віддавайте документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим невідомим особам;
  • зробіть копії важливих документів. Відправте близьким разом із нещодавно зробленою фотокарткою;
  • не погоджуйся на неофіційну роботу;
  • переконайтеся, що вам зрозумілі умови працевлаштування: обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне й соціальне страхування, відпустка й вихідні;
  • перед підписанням угоди проконсультуйтеся з юристом;
  • залиште рідним докладну інформацію про місце перебування та розкажіть про подробиці роботи. Підтримуйте постійний зв’язок із ними, відразу повідомляйте про зміну місцеперебування;
  • у підозрілих ситуаціях зверніться до поліції.

Маєте сумніви щодо запропонованої роботи та/або стали жертвою примусової праці? Звертайтеся за консультацією:

• Урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми тел.: 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (Ла Страда Україна)

тел.: 116 123(з мобільного)

тел.: 0 800 500 335(з мобільного або стаціонарного)

• Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

тел.: 527(з мобільного)

тел.: 0 800 505 501(з мобільного або стаціонарного