Проведено мовознавчий урок на тему: "Розмовляй українською !"

Дата: 26.07.2022 19:51

З метою підтримки, вивчення, розвитку української мови, 26 липня 2022 року на базі Новоободівської сільської бібліотеки-філії №1 Публічної бібліотеки Ободівської СТГ, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Новоободівська СЗШ І-ІІІ ст." Олійник Ніна Вікторівна провела мовознавчий урок на тему: "Розмовляй українською!".

Урок відбувся по вивченню української мови із ВПО. Бібліотекарі звернули увагу присутніх на книжково-ілюстративну виставку «Віки творилась українська мова», на якій експонувалися кращі зразки вітчизняної літератури.

Присутнім було повідомлено, що з 16 липня 2022 року  набирають чинності окремі норми Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які стосуються використання мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах. Фактично це означає, що з 16 липня 2022 року усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням. Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб’єкта.

Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати стягнення на фізичних осіб за порушення Закону.

Ознайомили ВПО з сучасними українськими письменниками та поетами: Любко Дереш, Анатолій Дімаров, Юрій Винничук, Оксана Забужко, Андрій Кокотюха, Марія Матіос, Василь Шкляр та інші.

Закінчився захід під час якого учасники щиро привітали один одного і довели, що володіти українською мовою – модно та стильно.