22 вересня - День партизанської слави

Дата: 22.09.2022 12:09

Сьогодні, 22 вересня,  в Україні вшановують пам’ять ветеранів та партизанів, які у часи Другої світової війни в тилу боролися з окупаційним нацистським режимом та своїми діями завдавали відчутних втрат гітлерівцям. Відзначення Дня партизанської слави було встановлено Указом Президента України у 2001 році.

Вже в липні — грудні 1941 року в місті Вінниці, Теплицькому, Гайсинському, Дашівському, Джулинському, Погребищенському, Бершадському, Оратівському, Калинівському, Немирівському та інших районах утворилися підпільні  антифашистські організації і групи, які мужньо боролися з ворогом: здійснювали  інформаційно-пропагандистську роботу, розповсюджували листівки, займалися збором зброї та ліків, влаштовували диверсії на залізниці.