Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів

Дата: 25.11.2022 11:12

Не раз казала бабця: - «Діти,

Святенький хлібчик бережіте,

Під ноги хліба не кидайте,

Його завжди ви поважайте».

Як люди з голоду вмирали,

За що самі того не знали,

Села спустошені були,

Ох і зазнали всі біди.

Стогнала бідна Україна,

А в чім її була провина?

Перед ким дітки завинили?

Вони так хлібчика просили.

25 листопада 2022 року напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів в с. Ободівка біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору відбувся мітинг-реквієм «Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

На даному заході були присутні працівники Ободівської сільської ради та її виконавчих органів, КУ «Центр культури та туризму Ободівської сільської ради» та «Публічна бібліотека».

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок - Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

В пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932 – 1933 роках. Пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття, присутні вшанували хвилиною мовчання та запалили свічу пам’яті, яка символізує біль і жаль за невинно закатованими нашими співвітчизниками в 1932-1933 роках.

Просимо усіх жителів Ободівської територіальної громади не забудьте 26 листопада, о 16:00, долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити свічку пам'яті.