Сумна звістка сколихнула Ободівську громаду.

Дата: 10.01.2023 12:20

На 90-му році життя полинула у вічність Емілія Макарівна Мазурик - видатний педагог, талановита поетеса, активна громадська діячка, голова ветеранської ради с. Ободівки. Народилася Емілія Макарівна 5 березня 1933 року в Ободівці у сім’ї комунарів.

Знають Емілію Макарівну Мазурик у селі, районі, області та й за кордоном. Знають і поважають, адже вогник її щедрого серця, ніжність і лагідність душі зберегли її учні, які живуть не тільки в Україні, а й в Англії, Ізраїлі, Німеччині.

Життєвий шлях був тернистим і не завжди легким. Але Бог їй дав мудрість, добре серце і наділив її талантом писати вірші. Покликання в Емілії Макарівни – прекрасне. Дитяча її мрія здійснилася. Навчалася у Чернівецькому державному університеті.  Працювала учителем в Ободівській середній школі.  Який вона учитель – говорять її учні: Олександр Олексійович Пентюк став вченим, доктором медичних наук, академіком біохімії; Алла Казимирівна Бендаржевська – доктор медичних наук; Юрій Степанович Медведенко – талановитий художник; Марія Кирилівна Барбурас – поетеса.

Можна було б продовжувати список вихованців Емілії Макарівни, які були зігріті сяйвом її душі і серця.

Ще з дитинства вона почала писати вірші. Відгукувалась на події, які сама пережила:

-         Голодомор та сталінські репресії;

-         Велика Вітчизняна війна;

-         Голод 1947 року.

Емілія Макарівна -  творча особистість. Вона грала на сцені головні ролі в класичних драматичних п’єсах: «Безталанна», «В неділю рано зілля копала», «Весілля в Малинівці», «Платон Кречет». Вона і перший організатор, і сценарист, і режисер багатьох сільських свят: День Перемоги, шкільні свята, випускні бали, ювілейні свята, 420 років Ободівці, 120 – середній школі та ін.

Емілія Макарівна виростила й виховала чудових чотири дочки.

Перебуваючи на пенсії, Емілія Макарівна не знала спокою. Вона писала вірші,  брала активну  участь у  культурно-просвітницьких заходах.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної. Світла вічна пам’ять та Царство Небесне  Емілії Макарівні.