15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2023 08:02

Фото без описуСьогодні ми вшановуємо подвиг учасників бойових дій на території інших держав  та 34 річницю виведення колишніх радянських військ з республіки Афганістан.

34 роки тому сім’ї, родини, де підростали майбутні солдати з полегшенням зітхнули, оскільки 15 лютого 1989 року остання колона колишніх радянських військ була виведена з Афганістану. Відтоді ця дата почала знаменуватись як День вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування подвигу учасників бойових дій на території інших держав.

За десять років виснажливої війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців. Загинуло близько 15 тисяч воїнів, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських солдати зникли безвісти, майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, 711 дітей стали сиротами, близько 8 тисяч наших співвітчизників отримали поранення, а приблизно 6 тисяч залишилися з інвалідністю.

Я висловлюю щиру вдячність воїнам-афганцям та ветеранам тогочасної неоголошеної війни за великий подвиг, за відвагу та честь. Сьогодні ми щиро поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на війні своїх рідних, і віддаємо шану усім учасникам тогочасних подій.

Шановні воїни-ветерани, Ви є взірцем для нинішніх воїнів-захисників України. Ви, як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюєте свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь. Ви є взірцем служіння народу та державі у наші дні.

Низький уклін вам, миротворці. Хай затишок, добро і шана оточують вас скрізь!
Наснаги вам, мирного неба, благополуччя, успіхів у праці на благо родини та рідної України!

З повагою, секретар сільської ради Віктор Пироговський, депутатський корпус та виконавчий комітет сільської ради.