З Міжнародним днем рідної мови!

Дата: 21.02.2023 07:54

Фото без описуСьогодні, 21 лютого ми відзначаємо важливе  свято — Міжнародний день рідної мови. Адже саме мова є основою духовного багатства та інтелектуального потенціалу нашого народу. Вона таїть у собі надбання віків, пам’ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, І. Франком,  Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Свято було започатковано у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Міжнародне свято рідної мови впроваджувалось з метою захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.
З Міжнародним днем рідної мови!

З повагою, секретар сільської  ради Віктор Пироговський.