ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ 2023. КОМЕНТУЄМО З ПЕРШИХ ВУСТ

Дата: 01.03.2023 21:30

«У 2023 році вперше здійснено індексацію найнижчих пенсій. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №168 розмір індексації пенсій з 1 березня становитиме 19,7%» - прокоментувала журналістам телеканалу ВІТА ситуацію щодо індексації пенсій з 1 березня поточного року начальник Головного управління Пенсійного фонду Вінниччини Олена Корчака.

🔺 Зокрема, з 1 березня індексуються:

🔰 пенсії «цивільних» пенсіонерів, призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; для них підвищення пенсії здійснюється через індексацію на 19,7% показника середньої зарплати, з якої обчислюється пенсія;

🔰 пенсії пенсіонерів силових відомств, для яких основний розмір пенсії індексується на 19,7%;

🔰 пенсії по інвалідності, отримані внаслідок каліцтва чи захворювання, внаслідок Чорнобильської катастрофи;

🔰 мінімальні пенсії по інвалідності військовослужбовців та чорнобильців.

🔰 Зросли також мінімальні пенсійні виплати для пенсіонерів віком 65+, 70+ та понад 80 років.

❗️ Варто зазначити, що з 1 березня мінімальна пенсійна виплата для усіх непрацюючих пенсіонерів складає 2520 грн.

🔰Пенсіонери, старші 70 років, розмір пенсій яких не перевищує 10 340 грн, продовжать отримувати доплати: віком від 70 до 75 років – в розмірі 300 грн; від 75 до 80 років - 456 грн; старше 80 років - 570 грн.

🔰Одержувачі пенсій, які були призначені у 2020 - 2022 роках та не підлягають індексації, отримають підвищення в розмірі 100 грн.

🔰 Мінімальний розмір підвищення становитиме 100 грн, максимальний - 1500 грн.

☝️ Крім того, на 19,7% проіндексуються щомісячні страхові виплати для потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі смерті потерпілого.

👉А, з 1 липня буде проіндексовано на 19,7% спеціальні пенсії для науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Як і для інших пенсіонерів, мінімальний розмір підвищення становитиме 100 грн, максимальний - 1500 грн.