Відбулися заходи по вшануванню пам’яті жертв Голодомору
До 91-х роковин Голодомору в Україні, 22 листопада відбулися заходи по вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років. В заходах взяли участь сільський голова Костянтин Ременюк, начальник Гайсинської районної військової адміністрації Людмила Головашич, керівники виконавчих органів, комунальних закладів та установ, працівники апарату сільської ради.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську націю. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії, що спричинив загибель мільйонів українців.
До присутніх звернувся сільський голова Костянтин Ременюк, який зазначив: «Цього року ми втретє вшановуємо жертв Голодомору, комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані».
Перед присутніми виступила начальник Гайсинської районної військової адміністрації Людмила Головашич, яка зазначила: «Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років втратила мільйони людських життів. Трагічні сторінки Голодомору торкнулися кожної української родини. Спогади очевидців тих страшних днів передаються з покоління в покоління. Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. І кожен із нас, пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, всі сили повинен спрямувати на підтримку наших захисників, які боронять суверенітет та незалежність України».
Закликаємо долучитися до акції “Запали Свічку пам'яті”. 23 листопада, о 16:00 год засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони українців, які померли від голоду.