Заходи до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни - день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Саме 22 червня війська нацистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території.
Пам’ять людська! Через велетенський швидкоплин десятиліть прориваються до нас спогади-миттєвості найстрашнішої і найжорстокішої в історії нашого народу війни. Війни не на життя , а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.
Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий і перемога буде. Сьогодні вже мало залишилося серед живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління у покоління.
Цьогоріч минає 80 років відтоді, як нацистська Німеччина, порушивши Договір про ненапад, віроломно вторглася на територію СРСР у складі якого на той час перебувала Україна.
З нагоди 80-річниці скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, у селах Ободівка, Верхівка, Торканівка, Цибулівка, Нова Ободівка відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятників воїнів-земляків та Скорботної Матері. Крім того учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни, загиблих у наш час Героїв Небесної сотні, військовослужбовців Збройних сил України і Національної гвардії. Вічна і світла їм пам’ять! Вічна їм слава! та вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.
У заході прийняти участь працівники Ободівської сільської ради, Центру культури та дозвілля та Публічної бібліотеки.
Наш священний обов’язок - навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.