ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

ФОП – «спрощенець» змінив місце провадження діяльності: чи потрібно про це повідомляти податкову?

Створення нового робочого місця: хто із роботодавців і за яких умов має право на компенсацію ЄСВ?

РРО/ПРРО: ДПС нагадує про зміни до нормативно-правових актів

Порядок подання Заяви про зміну даних, які вносяться до Облікової картки платника податків

Помилково проведено суму через РРО/ПРРО: як виправити?

Податковий борг: ДПС про порядок його погашення у разі реорганізації платника податків

Припинення ФОП: який термін призначення перевірки фізичної особи після внесення запису в ЄДР?

Первинка у Е-вигляді: протягом якого часу та у якій формі зберігаються документи, пов’язані з обчисленням податків та зборів?

Кошти з єдиного рахунка сплачено помилково:    як їх повернути?

РРО/ПРРО: 17 вересня набрали чинності зміни в частині їх застосування

Благодійна допомога на лікування/запобігання COVID-19: який алгоритм розрахунку суми понесених витрат у 2020 році для податкової знижки?

Під час робочої зміни ПРРО надійшло повідомлення «Відсутні господарські одиниці»: як бути?

Підприємець І / ІІ групи здійснює діяльність не за місцем податкової адреси: яку ставку єдиного податку він має сплачувати

Адміністрування ПДВ: запитання, відповіді

Одночасне використання е-печатки такваліфікованого е-підпису на декількох ПРРО: чи можливо таке?

Як стати на облік у податкових органах особі, що здійснює незалежну професійну діяльність

Розрахунок подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ: який зазначається код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад?

Власникам vip-авто: настає час платити податок

ФОП – платнику ЄП нараховуються доходи за видами діяльності, які не зазначені в його облікових даних: чи повинен суб’єкт господарювання утримувати ПДФО?

“Е-підприємець”: які послуги отримає бізнес та як саме працюватиме система?

Податкова амністія: на запитання платників податків відповідають податківці

Невчасне подання обов'язкової звітності з РРО/ПРРО або подання її з нульовими показниками: чи є це підставою для проведення фактичної перевірки?

Заява за формою № 1-ПДВ: ДПС про нюанси її заповнення

Розмінна монета: як вона має проводитися через РРО/ПРРО?

Пенсіонер-підприємець помилково відобразив у звітності нарахування ЄСВ: чи можна скасувати нарахування?

ФОП проводить розрахунки через платіжні термінали: яка сума вважається її доходом — повна виручка чи з вирахуванням комісії банку?

Витрати на навчання: особливості отримання податкової знижки

Застосування РРО: які документи, мають зберігатися на місці проведення розрахунків?

Податкова знижка: детально про підстави для її нарахування та обмеженнях у наданні

Щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами

Законом України від 16 листопада 2022 року № 2747-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами» (далі – Закон № 2747), який набрав чинності 11.12.2022, внесені наступні зміни: - друге речення у п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), а саме: «Положення цього підпункту застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками – фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації» виключено;

21:26 16.12.2022

До уваги платників податків, які обрали спрощену систему з особливостями оподаткування на період дії воєнного, надзвичайного стану

Форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу затверджена наказом Міністерства фінансів України від 26 квітня 2022 року № 124 «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 травня 2022 року за № 495/37831. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

09:33 13.05.2022

Погашення податковий боргу: які новації передбачено для 2022 року?

З 1 січня набрали чинності зміни внесені Законом України від 30.11.2021 р. №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон № 1914).

23:00 29.01.2022

До уваги контролюючих органів, інших органів державної влади, банків та фінансових установ!

З 01 січня 2022 року набирають чинності норми статті 39 2  Податкового кодексу України (далі – Кодекс) відповідно до Закону України від 17 грудня 2020 року№ 1117-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування».

11:31 15.12.2021

Податківці під час документальної перевірки виявили неподання кількох форм № 20-ОПП: скільки штрафів буде?

У разі виявлення порушень термінів подання кількох повідомлень за ф. № 20-ОПП, у тому числі під час документальної перевірки, накладається штраф по кожному такому факту у розмірах, встановлених п. 117.1 ст. 117 ПКУ.

14:25 30.11.2021

Податки з отриманого іноземного доходу фізособа сплатила за кордоном: як це підтвердити в Україні?

Фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування  сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачене чинними міжнародними договорами України.

09:23 26.11.2021