Правила безпечного використання питної води.
З метою покращення якості питної води та попередження виникнення захворювання на метгемоглобінемію та кишкові інфекції необхідно дотримуватись слідуючих профілактичних заходів:
1.Не використовувати для приготування дитячих сумішей лабораторно не перевірену криничну воду.
2. Не використовувати питну воду із колодязів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники для приготування сумішей в дитячому харчуванні , бажано використовувати бутильовану воду для приготування дитячих страв.
3.Дотримуватися гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів (ізолювати стіни колодязів, облаштувати глиняний замок,облаштувати навіси , кришки). Відповідно до санітарних вимог колодязі не менше 1 раз на рік необхідно чистити, а саме : викачувати воду, чистити стіни металевими щітками від нальоту з подальшою дезінфекцією. Після цього необхідно знову викачати і користуватися колодязем уже після наступного наповнення та наступним лабораторним контролем ефективності проведеного заходу.
3.Бережно застосовувати в сільському господарстві та в приватному секторі мінеральні та органічні добрива. Не організовувати зберігання гною, вбиралень ,вигрібних ям у радіусі 50м від колодязів.
4.В разі виявлення бактеріального забруднення води питної для попередження інфекційних хвороб, рекомендується завжди вживати воду після кип’ятіння.
5.Необхідно пам’ятати, що кипятіння забрудненої водо нітратами не покращує її якість , а навпаки збільшує її токсичність тому забруднену воду можна використовувати тільки з технічною метою: прання білизни, миття посуду, прибирання та інше.
ВСП Тростянецький відділ
ДУ "Вінницький ОЦКПХ МОЗ України"
Гайсинського району